Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w projekcie edukacyjnym „Młodzi głosują”, ogłoszonym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Akcja ma na celu przede wszystkim prowadzenie edukacji wyborczej młodzieży, zakłada że, każdy młody człowiek, również niepełnoletni, powinien mieć szansę wypowiedzenia się w sprawach publicznych, w zakresie tego kto i w jaki sposób powinien nas reprezentować. Do programu zgłosiło się 1559 szkół.

 

            Uczniowie naszego gimnazjum podobnie jak ich rówieśnicy z całej Polski mogli poczuć się suwerenem i zdecydować, na którego kandydata oddać swój głos. W naszej szkole powołana została komisja wyborcza w składzie: Weronika Grudzień, Paulina Szulc, Maciej Szumowski, Maciej Sieradzki, która czuwała nad prawidłowym przebiegiem aktu wyborczego. Głosowanie zostało poprzedzone kampanią wyborczą. W trakcie prezentacji uczniowie gimnazjum mogli zapoznać się z sylwetką kandydata na urząd Prezydenta RP oraz jego programem wyborczym. Wyniki głosowania, które odbyło się 5 maja w naszej szkole, nie odbiegają od preferencji młodzieży w całym kraju. Zwycięzcą  został Janusz Korwin – Mikke, drugie miejsce zajął Andrzej Duda, a trzeci był Janusz Palikot. Urzędujący prezydent – Bronisław Komorowski wraz z Pawłem Kukizem  i Magdaleną Ogórek zajęli czwarte miejsce.

 

            Opiekę merytoryczną i logistyczną nad projektem sprawowali: Jacek Radecki, Żaneta Reszczyńska i Beata Żołnowska.