Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

21 maja 2015r. odbyła się uroczystość szkolna - Dzień Norwidowski, na pamiątkę 132. rocznicy śmierci Cypriana Kamila Norwida. Autorką  scenariusza i projektu scenografii wydarzenia była polonistka Pani Wioletta Żurawska. Zgromadziliśmy się w hali sportowej od godziny 10.45 do 11.00. Oprawę plastyczną  wykonała Pani Alicja Wojtunik, a przygotowaniem występu muzycznego  zajął się pan Jarosław Miszewski. Na tej uroczystości pojawił się nawet sam Norwid, w którego wcielił się Dominik Matczak z klasy IIIB.

Ubrany był w elegancki frak , białą koszulę z żabotem oraz miał na rękach białe rękawiczki, co zgodne było ze stylem ubioru naszego patrona. Oprawę muzyczną stanowiły kompozycje utworów Fryderyka Chopina. Wszyscy przysłuchiwali się komentarzom wierszy i faktom z życia patrona naszej szkoły przedstawianych przez narratorów:

 

1. Paulinę Szulc III B,

2. Krzysztofa Kamińskiego I B,

 3. Aleksandrę Kozakiewicz I B,

4. Konrada Nowaka III B,

5. Dominikę Kwiatkowską III B,

6. Jakuba Olszewskiego II A ( wprowadzenie i wyprowadzenie Sztandaru Szkoły).

Utwory Cypriana Norwida przedstawiali laureaci szkolnego konkursu recytacji:

1. Patrycja Bilicka II A,

2. Jakub Olszewski II A,

3.Weronika Grudzień III B,

4. Klaudia Podgrudna III D,

5. Sara Cieplik II A,

6. Dominika Żaczek III D.

7.Magdalena Sójka  

Szczególne emocje wywołało wykonanie wokalne z własnym  akompaniamentem wiersza ,,Bema pamięci żałobny- rapsod'' przygotowane przez Dominikę Żaczek. Zostało ono nagrodzone długimi oklaskami oraz kwiatami wręczonymi na koniec apelu przez obecnego na widowni Norwida.

Po wyjściu z budynku uczniowie mogli przeczytać fragmenty wierszy zapisane na deptaku przed szkołą. Zajęły się tym:

1.    Aleksandra Kraśniewska IIIB,

2.    Katarzyna Wojciechowska IIIB,

3.    Olga Karpińska IIB,

  1. Wiktoria Rakowska IIB.

Za udaną uroczystość podziękował wszystkim dyrektor Pan Mariusz Niedbała.

Apel szkolny w skróconej wersji stał się pierwszym punktem „Drzwi otwartych” w naszej szkole dnia 3 czerwca. Szóstoklasiści nagrodzili nas brawami i wyrażali pozytywne opinie.

Tekst Weronika Grudzień klasa III B