Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

18 i 22 września 2015r uczniowie klas I Gimnazjum im. C. K. Norwida uczestniczyli w wycieczce terenowej do pobliskiej oczyszczalni ścieków w Bielsku, w ramach lekcji geografii. Po krótkim zapoznaniu się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, grupa została wprowadzona na teren placówki.

 

Celem tej wycieczki było poznanie procesu  oczyszczania ścieków. Uczniowie zostali zapoznani z etapami oczyszczania nieczystości oraz pracą poszczególnych urządzeń. Dzięki życzliwości pracownika poznali cały system sterowania oraz pomieszczenia z jakich składa się oczyszczalnia. Byli też świadkami dowozu ścieków w miejsce przeznaczenia . Zdobyte wiadomości będą im pomocne na lekcjach. Opiekunami uczniów byli:  p. Żaneta Reszczyńska, p. Beata Żołnowska, p. Aniela Portalska.