Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 13.10.2015r. w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  

Część artystyczną przygotowali uczniowie klas I pod kierunkiem wychowawców: p. B. Krzeszewskiej, p. S. Banachowicz, p. B. Żołnowskiej i p. E. Szczepańskiej.  Mottem uroczystości były słowa C. K. Norwida „Kto pracował na Miłość, ten z miłością pracować potem będzie”. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. 

 

Druga część uroczystości poświęcona była Ślubowaniu Uczniów Klas I. 

Pierwszoklasiści, aby zostać pełnoprawnymi członkami grona gimnazjalistów zostali zaproszeni przez starszych kolegów do następujących konkurencji: Próba Siły, Próba Głosu, Próba Mądrości, Próba Sprawności, Próba Malarstwa a na zakończenie do konkurencji Uśmiechnij się. W konkurencjach nie ważne było zwycięstwo; liczyła się dobra zabawa, zaangażowanie i duch walki pierwszaków. 

Następnie przedstawiciele klas I złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Ślubowali swą postawą dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia gimnazjum, otaczać szacunkiem rodziców, nauczycieli i kolegów oraz w miarę możliwości poszerzać wiedzę, by przygotować się do odpowiedniego życia w społeczeństwie. 

 

Na zakończenie Akademii głoś zabrał Wójt Gminy Bielsk -  Józef Jerzy Rozkosz , który podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi za pracę  na rzecz szkoły.

Pani Dyrektor - Ewa Warabida, mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości. 

Nowym Gimnazjalistom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!!!