Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Czary mary dziwna moc, tajna siła, gwiezdna noc,
łyk fantazji, łyżka snu, wyobraźni przekręć klucz. 
Tylko zamknij oczy, myśli puść na wiatr, 
zaraz cię zaskoczy przygód pełen świat, 
poznasz tajemnice o tym, że fantazji drzwi, 
każdy ma w swej głowie, swoje uchyl mi….”

 

Dnia 27.11.2015 roku w Gimnazjum im.C.K. Norwida w Bielsku odbyła się długo wyczekiwana premiera niezwykłego Wieczoru Andrzejkowo – Katarzynkowego w wykonaniu gimnazjalistów. W ten pełen magii i tajemniczej atmosfery czas gościliśmy panią dyrektor Ewę Warabidę oraz rodziców uczniów klasy 1b,1c,2d.

 

„Młodzi aktorzy ,wróżki ,czarownice” przybliżyli gościom ludową tradycję Andrzejek i Katarzynek oraz wróżby andrzejkowe. Tego dnia przekroczyliśmy krainę magii i dzięki temu przenieśliśmy się do świata różnych epok- prehistorii, średniowiecza, czasów współczesnych, mogliśmy oglądać zabawne sceny, w których Andrzej zdobywał serce ukochanej Katarzyny. Nie zabrakło również konkursów. To był niezwykły dzień, pełen wrażeń, emocji i dobrej zabawy.

Ogromne zaangażowanie młodzieży zaowocowały wielkim sukcesem. Barwne stroje, ciekawa aranżacja scenografii, oprawa muzyczna, a przede wszystkim znakomita gra aktorska wprawiły publiczność w zachwyt.  

Pamiętajmy:” Kto przygód zna smak, ten czarować może sam.  Bo człowiek, gdy chce ,to magiczną siłę ma….”

 

Organizatorzy

 

Beata Żołnowska

Agnieszka Sieradzka

Renata Jakubowska

Sławomira Banachowicz