Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie klasy drugiej IId w ramach projektu edukacyjnego „Der deutsche Tag” zaprezentowali na forum klasy najciekawsze niemieckie osobistości świata polityki, literatury i sportu, oraz przybliżyli kulturę krajów niemieckiego obszaru językowego. Prowadzące  wystąpienie uczennice Aleksandra Radecka i Anna Urbańska  przedstawiły uczniom sylwetki  znanych postaci.  Wśród zaproszonych gości, w które wcielili się uczniowie, pojawili się: znana na całym świecie modelka Claudia Schiffer, były kanclerz Niemiec Helmut Kohl, światowej sławy tenisistka Steffi Graff, szwajcarski skoczek Simon Amman, centralna postać FC Bayern Monachium piłkarz Michael Ballack, mistrz Formuły 1. Michael Schumacher, niemiecki poeta Johann Wolfgang von Goethe i obecna kanclerz Niemiec Angela Merkel. Każdy uczeń przedstawił krótko swoją postać w języku niemieckim. Prezentacja projektu okazała się bardzo udana. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o znanych przedstawicielach kultury krajów niemieckojęzycznych.

 

Skład grupy projektowej:

Anna Urbańska

Aleksandra Radecka

Kacper Głowala

Paulina Umińska

Adam Bereszczyński

Grzegorz Krajewski

Julia Gapińska

Jarosław Dominiak

 

Żaneta Reszczyńska