Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 1 czerwca 2016r. po raz drugi zaprosiliśmy do naszej szkoły wychowawców i nauczycieli szkół podstawowych z naszej gminy wraz
z  młodzieżą klas szóstych, która w najbliższym czasie będzie decydować
o swojej dalszej edukacji, wybierając szkołę gimnazjalną. Dzień Otwarty Szkoły jest ciekawą formą prezentacji oferty edukacyjnej i wychowawczej naszego gimnazjum.
Na początku wszyscy spotkali się w szkolnej bibliotece. Po powitaniu przez naszych uczniów i krótkim wystąpieniu pani dyrektor Ewy Warabida zaczęła się część artystyczna. Z recytacji i komentarzy do Fortepianu Szopena  szóstoklasiści poznali bliżej Cypriana Kamila Norwida, patrona naszej szkoły. Dodatkowo w trakcie wycieczki po szkole obejrzeli tablicę On i my, która znajduje się na szkolnym korytarzu od 12 marca 2016 r. i jest efektem pracy wykonanej w ramach projektu edukacyjnego. Jego celem było pogłębianie wiedzy o postaci romantycznego poety i jego twórczości.
W formie Teleekspressu - krótkich wiadomości -  uczniowie poznali ważne wydarzenia szkolne. Obejrzeli przygotowane przez gimnazjalistów prezentacje i  filmy – było przy tym sporo śmiechu. Kolejną atrakcją był krótki recital w wykonaniu solistki i szkolnego zespołu muzycznego.


Zaproszeni uczniowie mogli uczestniczyć w ciekawych lekcjach otwartych z: matematyki, biologii, historii, geografii, języka angielskiego
i niemieckiego (lekcja dwujęzyczna). Były doświadczenia, interesujące zadania i pokazy.
Szóstoklasiści zwiedzili budynek szkoły, niektóre pracownie, jak również spotkali się i mogli porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami.
Mamy nadzieję, iż taka prezentacja gimnazjum pomoże uczniom we właściwym wyborze przyszłej szkoły i zobaczymy się ponownie we wrześniu.

Tekst: Marlena Godlewska

Zdjęcia: Mariusz Niedbała

Koordynator Dnia Otwartych Drzwi: Mariusz Niedbała