Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

„Młodzież zapobiega pożarom” - eliminacje gminne i powiatowe

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” jest jednym z priorytetowych zadań programowych, jakie w każdym roku realizuje Oddział Wojewódzki Związku OSP RP Województwa Mazowieckiego. Celem turnieju było popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. 

 Organizatorem turnieju był Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Gminie Bielsk i Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku, gdzie odbyły się eliminacje gminne. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów przystąpili do eliminacji na szczeblu szkolnym, gminnym i powiatowym. Do eliminacji szkolnych mógł zgłosić się każdy, kto podejmie trud nauki i zgłosi chęć uczestnictwa. Turniej wymagał od uczestników nie tylko wiedzy i umiejętności pożarniczych, ale przede wszystkim wiedzy z zakresu fizyki, chemii, historii, techniki, edukacji dla bezpieczeństwa– zakres materiału był bardzo obszerny. Do eliminacji gminnych 29 lutego 2016r. przystąpiło 57 uczniów, w tym 25 uczniów gimnazjów, 32 uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Bielsk. Turniej składał się z części pisemnej i finału ustnego, do której przystąpiło po 3 uczniów z najlepszymi wynikami z części pisemnej. W komisji konkursowej zasiedli: 

Komendant Gminny OSP  RP Andrzej Tomaszewski- przewodniczący Jury

Prezes OSP w Bielsku  Jerzy Klekowicki - członek

Ewa Warabida – dyrektor Gimnazjum im. C. K. Norwida - członek

Monika Cichaczewska – nauczyciel Gimnazjum im. C. K. Norwida- członek

Podczas eliminacji gminnych uczniowie wraz z opiekunami mieli możliwość zwiedzania jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. 

Osiągnięcia uczestników w eliminacjach gminnych w kategorii I szkoły podstawowe: I miejsce – Mateusz Brudzyński - SzP w Ciachcinie, II miejsce – Natalia Staniszwska – SzP w Zągotach, III miejsce – Marcelina Wicińska – SzP w Bielsku. Osiągnięcia uczestników w eliminacjach gminnych w kategorii II gimnazja: I miejsce – Oliwia Bieńkowska, II miejsce – Aleksandra Białaszek, III miejsce – Justyna Wujkowska uczennice Gimnazjum w Cichcinie.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy podjętego trudu w przygotowaniach, a szczególnie zwycięzcom. Z roku na rok widzimy większe zaangażowanie uczniów w tematykę wiedzy pożarniczej. Zwycięzcy turnieju otrzymali z rąk Prezesa Gminnego Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Bielsk pan Józefa Jerzego Rozkosz puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Zarząd OSP w Gminie Bielsk.

Mateusz Brudzyński uczeń SzP w Ciachcinie w eliminacjach powiatowych zajął IV miejsce, zaś Oliwia Bieńkowska uczennica Gimnazjum w Ciachcinie zajęła V miejsce. Serdecznie gratulujemy.

Dla chętnej młodzieży warto podejmować trud, warto angażować się w turniej, bo jest on niebudzącą wątpliwość formą kształtowania młodych charakterów i przygotowywania młodzieży do odpowiedzialnego, dorosłego życia.

            Druhna

Ewa Warabida