Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy IId, IIIa, Id, Ib oraz Ic.  Łącznie 40 uczniów.  Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Sobanic. Na miejscu gospodarze przywitali nas w strojach afrykańskich i oprowadzili po wiosce. Następnie uczniowie uczestniczyli w warsztatach muzycznych z afrykaninem i uczyli się grać na instrumentach afrykańskich.  Kolejnym punktem programu było zwiedzanie muzeum, młodzież oglądała sztukę afrykańską, maski, rzeźby, oraz inne przedmioty.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie z łuku i noszenie koszy na głowie. Największą atrakcją była zabawa  na orientację w terenie - poszukiwanie skarbów z mapą na terenie ośrodka.  Po południu uczniowie wykonywali maski w stylu afrykańskim i smażyli kiełbaski przy ognisku. Na koniec odbyła się przejażdżka ciuchcią „Mombasa Express”.  Wycieczka okazała się bardzo udana i przyniosła uczestnikom wiele radości. Opiekunami wycieczki byli: Agnieszka Sieradzka, Beata Żołnowska i Żaneta Reszczyńska.