Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dziś nasi najstarsi uczniowie po raz ostatni przekroczyli progi tej szkoły. Zamknęły się za nimi drzwi, ale otworzył świat. Każdy z nich pójdzie własną drogą, pozna nowych nauczycieli i przyjaciół. Z głową pełną marzeń rozpocznie nowe życie, stworzy nową rzeczywistość. Jednakże gdziekolwiek będą, mamy nadzieję, zawsze w swych sercach zachowają wspomnienia z gimnazjum – chwile radości i szczęścia oraz te, dzięki którym zrozumieli, że wszystko jest możliwe. 

Na uroczystości zakończenia roku szkolnego i pożegnania kolejnego rocznika z naszego gimnazjum obecni byli: pani dyrektor, nauczyciele, rodzice, zaproszeni goście – no i oczywiście - uczniowie klas III, dla których dzisiejsze spotkanie było ostatnią uroczystością w gimnazjum. W szkole, która była ich drugim domem, gdzie czuli się potrzebni, ważni, doceniani, znajdowali życzliwość i zrozumienie.

 

1 września 2013 roku z niepewną miną przekraczali progi tej szkoły. Pełni obaw i nadziei rozpoczynali naukę w nowym środowisku. Każdy dzień był inny i niepowtarzalny. Codziennie stawiali czoła nowym wyzwaniom, wiedzieli coraz więcej o świecie, a przede wszystkim o sobie. Stopniowo dokonywała się w nich cicha przemiana. Pod okiem nauczycieli w murach tej szkoły każdy dojrzewał do bycia człowiekiem odpowiedzialnym i szlachetnym. A nie było łatwo. Drogę ku samodzielności okupili trudem i znojem. W morzu niepowodzeń i porażek jak perełki lśniły sukcesy wielkie i małe. Za każdą oceną, które setkami rzędów stoją w szkolnych dziennikach, kryje się wytężona praca, ślęczenie nad książką, stres, obawy i radość, gdy wysiłek przyniósł oczekiwane efekty. 

 

24 czerwca 2016 roku - już absolwenci gimnazjum znów stali  tu razem, jak przed trzema laty. Ale są  inni – mądrzejsi, lepsi, dojrzalsi. Nadszedł czas pożegnania. Pożegnania, już drugiej w ich życiu szkoły. To tu przygotowali sie do najtrudniejszego sprawdzianu - egzaminu z życia. Wyniki będą zależały już wyłącznie od nich.

 

Po części oficjalnej, ślubowaniu klas III i przekazaniu władzy w szkole klasom II, rozpoczęła się część artystyczna. Wierszem i piosenką trzecioklasiści podziękowali wszystkim, którzy mieli swój wkład w ich wychowanie: pani dyrektor, wychowawcom, nauczycielom, rodzicom, Panu Wójtowi, Pani Sekretarz, a także osobom i instytucjom, które zasłużyły na miano „Przyjaciela szkoły”. 

Były łzy wzruszenia i radości, kwiaty i słowa ogromnej wdzięczności.

Na zakończenie zostały wręczone nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe, konkursy przedmiotowe, 100% frekwencję. W tym roku przyznano już po raz ósmy Nagrodę Norwida, ale tym razem uhonorowano dwoje uczniów: Patrycję Bilicką i Jakuba Olszewskiego, uczniów klasy IIIA, którzy przez trzy lata promowali twórczość Cypriana Kamila Norwida  w szkole i poza nią.

 

Drodzy Absolwenci, Panta rei - wszystko płynie. I czas płynie, goniąc nieskończoność, a ponieważ dziś właśnie kończy się ważny etap Waszego życia,  niech pamięć tej chwili i obraz naszej szkoły pozostaną z Wami na zawsze. 

Życzymy Wam szczęśliwej drogi ku przyszłości!