Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Nagroda Norwida przyznawana jest absolwentom naszego gimnazjum od czerwca 2009 roku na podstawie regulaminu Nagrody Norwida. Co roku odbywa się posiedzenie  kapituły nagrody, której zadaniem jest wybór  laureatów. Zostają nimi  uczniowie szczególnie zaangażowani w poznawanie twórczości Norwida oraz odnoszący sukcesy w tym zakresie w ciągu trzech lat nauki gimnazjalnej.

Do tegorocznej  Nagrody Norwida  było nominowanych troje kandydatów: Patrycja Bilicka z klasy III A, Jakub Olszewski z klasy III A i Wiktoria Rogowska z klasy III C. 

 

Kapituła Nagrody Norwida na posiedzeniu 21 czerwca dokonała analizy pracy  kandydatów wokół patrona szkoły za okres trzyletniej nauki w gimnazjum. Jednomyślnie postanowiono w VIII edycji Nagrody uhonorować tym zaszczytnym wyróżnieniem  po raz pierwszy dwoje uczniów: Patrycję Bilicką i Jakuba Olszewskiego.  Gratuluję serdecznie laureatom. 

Trzyletnia praca pod  moim kierunkiem umożliwiła uczniom zdobycie wiedzy o patronie i jego twórczości wykraczającej poza podstawę programową. Stworzyłam atmosferę twórczego działania w  grupie, z   której wyłonili się lauraci.    

 

Koordynator pracy wokół patrona

dr Wioletta Żórawska