Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 4 czerwca 2016 roku w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku w bibliotece szkolnej został rozegrany VII Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Bielsk. Turniej skierowany był do uczniów wszystkich typów szkół z terenu gminy Bielsk oraz ich absolwentów.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim, w trzech kategoriach: szkoła podstawowa,  gimnazjum i absolwenci. Uczniowie i absolwenci rozegrali 7 partii szachowych, czas przeznaczony na zawodnika wynosił 20 minut. Organizatorem turnieju był Wójt Gminy Bielsk, Uczniowski Klub Szachowy funkcjonujący w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku.

 

Celem turnieju była popularyzacja szachów wśród dzieci i młodzieży. VII edycja turnieju była podsumowaniem kolejnego roku działalności Uczniowskiego Klubu Szachowego. Miejscem rozgrywek była biblioteka szkolna Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku.

W kategorii szkół podstawowych bezkonkurencyjny był Bartosz Król, który zajął I miejsce,   II miejsce przypadło Szymonowi Janikowskiemu uczniom klasy III Szkoły Podstawowej im. Wł. Broniewskiego w Bielsku.

W kategorii gimnazjów I miejsce zajął Kamil Małachowski, II- Krzysztof Rakowski, a III miejsce Mikołaj Józefowicz uczniowie klasy IIIb Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii absolwent gimnazjum okazał się Wiktor Klekowicki,  wychowanek Uczniowskiego Klubu Szachowego.

Dla zawodników za zajęcie I – III miejsca ufundowano puchary, dla wszystkich uczestników dyplomy, dla najlepszych zawodników przewidziano nagrody rzeczowe, również nagrody specjalne. Sponsorem pucharów i dyplomów był Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz.  Wójt ufundował również nagrody specjalne dla Marcina Szafrańskiego ucznia klasy IIIb i najmłodszej uczestniczki turnieju Dominiki Dymek z klasy Ib Gimnazjum w Bielsku.

Sędzią głównym turnieju był Roman Wardziński, a sędzią pomocniczym  wieloletni, doświadczony, bielski szachista Jerzy Dankowski.  Osobami wspomagającymi turniej była niezawodna Rada Rodziców, która przygotowała poczęstunek dla wszystkich uczestników.

 

 

Ewa Warabida

Opiekun Uczniowskiego Klubu Szachowego