Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma już 15-letnią tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. W tym dniu w wielu miejscach i w wielu bibliotekach organizowane jest wspólne, głośne czytanie.

Również i w naszym gimnazjum w ramach kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” polonistka Renata Jakubowska przygotowała niezwykłe zajęcia czytelnicze dla wszystkich Przedszkolaków z Bielska.

Idea głośnego czytania znalazła uznanie wśród  uczniów Gimnazjum im.C.K. Norwida, którzy chętnie zaangażowali się w ten projekt [Ola Radecka, Nina Marciniak, Julka Gapińska,  Paulina Umińska, Ania Urbańska , Milena Wierzchowska, Emila Kowalska, Karolina Goc,  Kacper Kotarski, Kacper

 Głowala, Przemek Szatkowski oraz pani Agnieszka Sieradzka.

Przedszkolaki po otrzymaniu magicznych naklejek, niecierpliwie wyczekiwały specjalnego Gościa- a był nim Kubuś Puchatek. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu, szkole. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania był doskonałą okazją do wprowadzenia Przedszkolaków w magiczny świat bajek, wierszy, opowiadań. Mogliśmy wysłuchać wielu ciekawych historii, poznać wspaniałych bohaterów oraz ich  rozterki i przygody.

Po zapoznaniu się z różnymi tekstami - Brzechwy, Tuwima, Chotomskiej, Piątkiewicz -   Maluchy chętne odpowiadały na pytania , miały również możliwość swobodnego wypowiadania się. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki, a honorowy Gość - Kubuś Puchatek  ciepło pożegnał się ze wszystkimi i wyruszył w swoją dalszą podróż. 

Kubuś Puchatek w towarzystwie uczennic z 3d oraz pani Renaty Jakubowskiej

Wszyscy wsłuchują się w teksty wierszy, nawet Kubuś Puchatek.

Kacper Kotarski doskonale wczuwał się w rolę narratora.

Czułe pożegnanie………

Nawet Maluchy słuchały z zaciekawieniem…

Genialna interpretacja słowna Mileny Wierzchowskiej i Emilki Kowalskiej z 3a Ciekawe-co stanie się dalej……. zastanawiały się pięciolatki.

Kunszt przygotowanych zajęć czytelniczych przez polonistkę panią Renatę Jakubowską oraz kreatywność naszej młodzieży gimnazjalnej, która znakomicie wczuła się w swoje role - zachwyciła wszystkich uczestników. Organizator Gimnazjum im.C.K.Norwida w Bielsku