Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

… jakże nie pisać wiersza,

jakże nie płonąć w podzięce

za światło , co się rozszerza,

za dar najpiękniejszy, za wiedzę!

 

 

 

 

Dzień Edukacji Narodowej oraz Pasowanie na gimnazjalistów uczniów klas pierwszych

Dnia 13 października 2016 roku o godz. 12.00 w hali sportowej Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida  w  Bielsku, jak każdego roku o tej porze, obchodziliśmy uroczyście Dzień Komisji Edukacji Narodowej, potocznie nazywany Dniem Nauczyciela. To święto całej społeczności szkolnej – uczących i uczonych, a także pozostałych pracowników gimnazjum, bez których  życie szkolne byłoby niezwykle trudne. 

 

Na wstępie uczennice klasy IIId oficjalnie przywitały nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły, uczniów, rodziców, nauczycieli emerytów oraz zaproszonych gości: Wójta Gminy Bielsk p. Józefa Jerzego Rozkosz, Sekretarz Gminy p. Krystynę Chyba, Przewodniczącego Rady Gminy Bielsk p. Wiesława Linowskiego, wiceprzewodniczącego Rady Rodziców oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty p. Krzysztofa Kwasiborskiego.

W kolejnej części uroczystości do zebranych przemówiła dyrektor szkoły pani Ewa Warabida, która złożyła serdeczne życzenia, podziękowała wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi za pracę i zaangażowanie w życie gimnazjum.  Pani Dyrektor skierowała również słowa wdzięczności do przedstawicieli Urzędu Gminy w Bielsku. Potem głos zabrali także -  Wójt Gminy Bielsk p. Józef Jerzy Rozkosz, który wręczył Pani Dyrektor kwiaty, życząc wszystkim pracownikom szkoły wielu sukcesów i satysfakcji nie tylko w życiu zawodowym, Przewodniczący Rady Gminy Bielsk p. Wiesław Linowski, ks. Józef Różański i wiceprzewodniczący Rady Rodziców p. Krzysztof Kwasiborski, który na ręce Pani Dyrektor złożył kwiaty jako dowód wdzięczności rodziców doceniających trud nauczycieli wychowujących ich dzieci.

Po wielu miłych słowach nadszedł czas na ważne wydarzenie – pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków szkolnej rodziny. 

W imieniu swoich koleżanek i kolegów z klasy aktu ślubowania dokonali przedstawiciele klas pierwszych. Na dowód przynależności do grona gimnazjalistów uczniowie wręczyli Pani Dyrektor tekst ślubowania potwierdzony podpisami.

Po zakończeniu części oficjalnej  rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez najmłodszych  gimnazjalistów. W trzech scenkach młodzież pokazała, jak trudny i ważny jest zawód – powołanie nauczycieli. Przywołano historię pedagogów w różnych momentach dziejowych: przed wojną, w czasie wojny i współcześnie. Uczennice zaprezentowały sylwetki wychowawców, którzy jak siłacze przezwyciężali siebie, poświęcali dzieciom swój czas, ginęli w czasie wojny - jak Janusz Korczak, ale wierzyli i nigdy nie zwątpili w swoich wychowanków, z miłością dzielili się wiedzą.

Całości dopełniła odpowiednia charakteryzacja i scenografia, piosenki zaśpiewane przez chór szkolny oraz solistkę Zofię Sowińską, a także prezentacja multimedialna.

Była to akademia zupełnie inna niż zazwyczaj, pełna zadumy, powagi 

i wdzięczności dla nauczycieli za trud podejmowanej na co dzień pięknej pracy,  motywowanie do działania, marzenia  i trwanie  w powołaniu, mimo że zostaną docenieni przez uczniów dopiero w przyszłości.

Na zakończenie uroczystości delegacja uczniów wręczyła wszystkim gościom i pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane pudełeczka ze słodkim upominkiem.

         Po uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela w ramach Programu Profilaktycznego uczniowie klas pierwszych obejrzeli film Stop Cyberprzemocy poprzedzony kilkoma słowami wprowadzenia p. Alicji Wojtunik.

         Akademię przygotowali wychowawcy klas pierwszych: p. Alicja Wojtunik, p. Bogumiła Sawicka, p. Jacek Radecki, p. Damian Gagat oraz 

nauczyciele:  p. Marlena Godlewska, p. Monika Cichaczewska (prezentacja multimedialna), p. Jarosław Miszewski (oprawa muzyczna) wraz z uczniami 

z klasy IIId i Ia-d.

Tekst: Marlena Godlewska

Zdjęcia: Damian Gaga