Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Uczniowie Gimnazjum im. Cypriana Kamila Norwida w Bielsku bardzo chętnie i z radością włączyli się do akcji Jest Robótka 2016! Już po raz siódmy rzesza ludzi dobrej woli z różnych zakątków Polski, i nie tylko, uszczęśliwiła Dzieci i Starszaków z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie! W tej edycji, jak w każdej poprzedniej, chodziło o wysłanie kartki świątecznej, drobnego upominku i słodyczy, które sprawią radość mieszkańcom Niegowa. Dla grupy liczącej około 100 osób Niegów (niedaleko Ostrołęki) jest domem, miejscem, w którym spędzają całe swoje życie. Mimo że Opiekunowie starają się ze wszystkich sił, by niczego im nie brakowało, tworzą ciepłą, rodzinną atmosferę, to czas przed Bożym Narodzeniem wywołuje u niegowian smutek i tęsknotę spowodowane brakiem troski i zainteresowania ze strony prawdziwej rodziny. Jest Robótka! chociaż w jakimś stopniu pozwala poczuć ciepło i miłość, powoduje, że Damy i Kawalerowie czują się cudownie. Zainteresowanie sprawia im ogromną radość, daje odczucie wyróżnienia i  wyjątkowości. Własnie o to w tym wszystkim chodzi! 

 

 

W akcji wzięli udział uczniowie z klasy 1a, 1b,1c, 1d, 2b, 3a, 3b i 3c. Dziewczęta i chłopcy pisali listy, kartki, dołączali płyty z muzyką, filmy, maskotki, zdjęcia, słodycze oraz wiele innych drobiazgów, które umieszczone w 6 pudłach zostały wysłane pocztą. Gimnazjaliści włożyli w przygotowania serce i mają nadzieję, że ich starania wywołają wiele uśmiechu na buziach obdarowanych. Koordynatorkami szkolnymi były: p. Żaneta Reszczyńska (opiekunka SU) i p. Marlena Godlewska.