Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Koncert "Miłość niejedno ma imię ... "

Dnia 10 lutego 2017r. w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku odbył się po raz czternasty koncert środowiskowy. Tegoroczny koncert poświęcony był różnym obliczom miłości. Utwory jakie usłyszeliśmy opiewały uczucia łączące człowieka z człowiekiem, człowieka z Bogiem, odnosiły się do miłości w każdym jej wymiarze. Organizatorzy zaprosili do udziału uczniów ze Szkoły Podstawowej w Bielsku, przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Bielsku, uczniów z Gimnazjum w Ciachcinie oraz Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku. Wszyscy wykonawcy zaprezentowali wysoki poziom artystyczny. Na uwagę zasługują układy taneczne zaprezentowane

przez parę taneczną: Laurę Gutowską i Jakuba Dziugieł, jak również występy solo w wykonaniu Kingi Kostrzewy i Kingi Błaszczak. Długo w naszej pamięci będzie wybrzmiewał utwór Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Zofii Sowińskiej. Uczniowie z Ciachcina wprowadzili nas w nieco nostalgiczny nastrój, natomiast Szkoła Podstawowa w Bielsku przygotowała skoczny, taneczny repertuar. Jak zawsze największym aplauzem cieszyły się występy przedszkolaków, zarówno tych śpiewających utwory muzyczne jak i grupy pięknie tańczącej poloneza do muzyki Michała Kleofasa Ogińskiego. Na uwagę zasługuje również występ Orkiestry Dętej, która rozpoczęła koncert, wprowadzając w niecodzienny nastrój. Nad przebiegiem całej uroczystości czuwali uczniowie naszego gimnazjum. Zawdzięczamy im wykonanie kilku utworów muzycznych (śpiew i taniec), odegranie scenek teatralnych, recytację poezji oraz przekazywanie nam podczas całego koncertu jego przesłania - znaczenia miłości dla człowieka, jej wpływu na budowanie wzajemnych relacji między ludźmi. To miłość jest motorem naszych działań, daje nam moc i energię do pokonywania trudności, dzięki niej świat jest lepszy, wspanialszy. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Sponsorom, bo dzięki nim koncert mógł przyjąć tak bogatą i różnorodną formę. Podziękowania należą się również osobom wspierającym nasze działania. Nad całością tego wspaniałego dzieła czuwali: Elżbieta Szczepańska, Aniela Portalska, Monika Cichaczewska, Małgorzata Maruszewska, Jarosław Miszewski, ks. Kamil Kozakowski i Renata Maszenda.