Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Program „Trzymaj Formę”  w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku.

W trosce o zdrowie i kondycję naszych uczniów przystąpiliśmy 

do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę”.

Głównym celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych zachowań wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Szereg działań zaplanowanych przez koordynatorów miał przybliżyć uczniom cele programu. 

W dniu 21 marca w ramach podsumowania etapu prac uczniowie Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku zrobili jeden ogromny krok ku zdrowiu. Dzień zaczął się od zmagań sportowych. Zespoły klasowe brały udział w szeregu konkurencji sprawnościowych walcząc o tytuł „Klasy Ekstra”. Odbyły się m.in. wyścig  kangurów, konkurs kulturystyczny, slalom hokejowy.

Uczniowie zaprezentowali też pokazy tańca, aerobiku i śpiewali piosenki promujące zdrowy styl życia. Różnorodność konkurencji zaangażowała większość uczniów. Oceny zmagań konkursowych dokonało jury w składzie: przewodnicząca p. Wioletta Żórawska, członkowie p. Iwona Urbańska, ks. Kamil Kozakowski oraz przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Płocku pani Katarzyna Krakowiak. Wyróżnione klasy otrzymały puchary, dyplomy i owocowe przekąski.

 

Społeczność szkolna została zapoznana z wynikami badania BMI i ankietą dotyczącą zasad prawidłowego odżywiania się. Uczniowie przystąpili również do rywalizacji o najlepszy plakat promujący zdrowy styl życia i ulotkę z przepisami na zdrowe przekąski. Przygotowali także pod opieką rodziców kanapki, koktajle i sałatkę, które zostały poddane ocenie. Przekąski pięknie prezentowały się na przygotowanych kolorowych stołach.

Uczniowie wykazali się pomysłowością, kreatywnością, wiedzą, zdolnościami kulinarnymi przez co udowodnili, że cele programu zostały przez nich osiągnięte. Najlepsi zdobyli tytuł „Klasy z klasą”.

Finalną konkurencją tego dnia był wybór najsprawniejszych fizycznie uczniów. Nauczyciele wychowania fizycznego p. Bogumiła Krzeszewska, p. Bogdan Kujawski, p. Damian Gagat przygotowali dla nich tor sprawnościowy. Najsprawniejsi uczniowie uzyskali tytuł: Sportsmenki i Sportsmena w roku 2017.

Na zakończenie naszego spotkania po dniu pełnym wrażeń wszyscy ochoczo przystąpili do konsumowania przygotowanych przez klasy smakołyków.

Miłym akcentem tego dnia było także wręczenie uczennicy Marcelinie Wicińskiej dyplomu z tytułem Laureata konkursu na hasło promujące segregację odpadów. Nagrodę ufundowaną przez Związek Gmin Regionu Płockiego wręczył Wójt Gminy Bielsk pan Józef Jerzy Rozkosz.

Program „Trzymaj Formę” uświadomił naszym uczniom, jak ważna dla zdrowia jest codzienna aktywność fizyczna i prawidłowe odżywianie się.                          O większość możemy być spokojni, po tym co nam zaprezentowali.

Wszyscy bawiliśmy się dobrze dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców                            i nauczycieli.  Spotkanie nie doszłoby jednak do skutku, gdyby nie nasi sponsorzy: Wójt Gminy Bielsk p. Józef Jerzy Rozkosz i Rada Rodziców. Dziękujemy wszystkim za wsparcie i życzliwość. 

Nad przebiegiem programu czuwały koordynatorki programu: p. Sławomira Banachowicz, p. Beata Żołnowska, p. Agnieszka Sieradzka.

Opracowanie:

Sławomira Banachowicz
koordynator projektu "Trzymaj Formę"