Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

WOLNOŚĆ, NARÓD, OJCZYZNA

28 kwietnia 2017r. uczniowie naszego Gimnazjum wzięli udział w akademii z okazji 226. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W krótkim montażu słowno - muzycznym  przedstawiono kilka refleksji związanych z tym wielkim dla Polski wydarzeniem. Narrator i prowadzący próbowali wyjaśnić młodzieży, czym była konstytucja, jak doniosłym wydarzeniem było jej uchwalenie, dlaczego i dzisiaj jest tak ważna. Uczniowie zwrócili również uwagę na to, że trzeba znać historię swojego narodu, bo ten, kto nie zna swojej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości. Gimnazjaliści zastanawiali się także nad tym, czym jest dla nas dzisiaj: Wolność, Naród i Ojczyzna.

 

Myślę, że dzięki tej akademii – rysowi historycznemu,  kilku wierszom i piosenkom w wykonaniu chóru szkolnego -  uczniowie zrozumieli, jak ważna dla każdego Polaka jest znajomość historii   własnego narodu.

Akademię przygotowali uczniowie z klasy: 1b - Wiktoria Godlewska, Krystian Tomaszewski, Marcelina Wicińska, Michał Wojtunik, 1d - Alicja Ciemnicka, Jakub Dąbrowski, Agata Kołodziejska, Weronika Lewandowska, Kacper Niklas, 2a - Maciej Maranowski, Sebastian Pydyn, 2b - Dominika Dymek, Jakub Zarembowski oraz chórzyści. Nad całością czuwali nauczyciele: p. Marlena Godlewska, p. Renata Popis, p. Alicja Wojtunik (dekoracja) i p. Jarosław Miszewski (muzyka).  

Tekst: Marlena Godlewska