Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W dniu 11 listopada 2017r. obchodziliśmy 99. Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. To najważniejsze dla Polaków wydarzenie w naszej  historii. Pozwoliło na nowo  zaistnieć państwu polskiemu. Dzięki poświęceniu wielu ludzi i sprzyjającym warunkom zewnętrznym zryw niepodległościowy powiódł się. Bohaterowi tamtych dni pod przywództwem marszałka Józefa Piłsudskiego skutecznie, z wielkim poświęceniem wywalczyli wolność dla naszej ojczyzny. Ich pamięć uczciliśmy w naszej szkole uroczystą akademią, która odbyła się w dniu 13 listopada. Uczniowie przybliżyli nam historię walki o niepodległość. Od jej utracenie w 1795r. aż do 1918r. kiedy ponownie dane nam było cieszyć się nią. Repertuar słowno – muzyczny zaprezentowany przez uczniów naszego gimnazjum dostarczył wielu przeżyć i wzruszeń. Przygotowania i uroczystość odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli: p. Renaty Maszendy, p. Elżbiety Szczepańskiej i p. Jarosława Miszewskiego.