Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

30  listopada 2017r. uczniowie klas drugich  pod opieką p. Alicji Wojtunik, p. Jacka Radeckiego i p. Marleny Godlewskiej wzięli udział w wycieczce do Płocka. Pierwszym punktem planu było kino Przedwiośnie, gdzie młodzież obejrzała film „Listy do M. 3”. Zabawa była świetna, aktorzy po raz kolejny nie zawiedli młodych widzów.  Po projekcji filmu udaliśmy się do Sądu Rejonowego w Płocku na spotkanie z panią Justyną Wawrzyńczak, sędzią II Wydziału Karnego. Pani sędzia opowiedziała uczniom o swojej pracy, pokazała strój służbowy i opisała jego elementy, powiedziała kilka słów na temat odpowiedzialności nieletnich za różne przestępstwa i wykroczenia. Na koniec zainteresowani mogli zadawać pytania. Była to ciekawa, życiowa lekcja w pięknej sali rozpraw, która dawniej była salą balową. Ostatnim punktem wyjazdu była prelekcja w Archiwum Państwowym przeprowadzona przez doktora Tomasza Piekarskiego. Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących rzeczy dotyczących zabezpieczania, przechowywania, katalogowania i zbierania dokumentów i materiałów archiwalnych, które stanowią nasze historyczne dziedzictwo.  

 

Mimo że pogoda nie należała do najpiękniejszych (padał śnieg i było mokro), wycieczkę można uznać za  udaną. Wszyscy wrócili z niej zadowoleni 

i na pewno bogatsi o nowe doświadczenia.

 

Tekst: Marlena Godlewska

Zdjęcia: AlicjaWojtunik