Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

27 marca 2018r. w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku odbyły się X Targi Edukacyjne „Mobilni na rynku – bądź autorem swojej kariery”. Honorowy patronat nad targami objął Wójt Gminy Bielsk Józef Jerzy Rozkosz. Oficjalnego otwarcia targów dokonała pani Dyrektor Gimnazjum Ewa Warabida.
Ideą tegorocznych targów było przybliżenie młodzieży gimnazjalnej i osobom poszukującym pracy możliwości kształcenia w postaci szerokiej oferty edukacyjnej oraz prezentacja różnego rodzaju form wsparcia w budowaniu własnej kariery zawodowej i drogi edukacyjnej.
Było to spotkanie skierowane do szerokiej grupy odbiorców. W projekcie uczestniczyły 22 szkoły ponadgimnazjalne z miasta Płocka, powiatu płockiego i sierpeckiego. Swoją obecnością zaszczycił targi Powiatowy Urząd Pracy, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Płocku, Hufiec Pracy OHP w Płocku oraz Młodzieżowe Centrum Kariery w Bielsku.
W tym dniu Gimnazjum w Bielsku w swoich murach gościły oddziały gimnazjalne ze Starych Proboszczewic, Radzanowa, Łęga Probostwa, Bulkowa, Staroźreb, Maszewa Dużego, Blichowa, Radzanowa oraz gimnazja z Ciachcina i Gozdowa.

 

Targi swoją obecnością zaszczycił Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie – pan Krzysztof Wiśniewski. Na targach nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Bielsk pana Józefa Jerzego Rozkosz, Sekretarz Gminy Bielsk pani Krystyny Chyba, Przewodniczącego Rady Gminy Bielsk pana Jana Wiesława Linowskiego, Przewodniczącego Gminnej Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych Rady Gminy w Bielsku pana Krzysztofa Kwasiborskiego, Radnej Powiatu Płockiego Magdaleny Woja.

Dyrektor Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku pani Ewa Warabida złożyła serdeczne podziękowania za 10 -letnią współpracę instytucjom, lokalnym przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym wspierającym pracę szkoły. Słowa podziękowania skierowała do:

·         Wójta Gminy Bielsk – Pana Józefa Jerzego Rozkosz

·         Pani Marty Rakowskiej - prekursorki targów

·         Pani Krystyny Albrechczyńskiej i pana Piotra Albrechczyńskiego- Właścicieli Piekarni Mechanicznej Krystyna, Piotr Albrechczyńscy Sp. J. w Bielsku

·         Pana Zbigniewa Sadowskiego właściciela Zakładu Produkcyjno - Handlowego „PROMYK” w Bielsku

·         Pana Tomasza Nowakowskiego właściciela Drukarni UNIGRAF w Zągotach

·         Pana Marka Olszewskiego - dokumentalisty targów

Targi uświetniły występy Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka” im. Druha Wacława Milke.

Podczas Targów Edukacyjnych nie zabrakło również bardzo ekspresyjnych i energetycznych pokazów wojskowo sportowych, musztry strażackiej, pokazu barmańskiego, pokazu doświadczeń chemicznych, pokazu fryzjersko-kosmetycznego, występu mistrza układania kostki Rubika, występów wokalnych, pokazu kunsztu budowlanego oraz ciepłych, świeżutkich rogalików, a o dobre samopoczucie i kondycję zadbało Studio Tańca Fame. Gimnazjaliści mieli możliwość obejrzenia wystawy wybranych zawodów zorganizowanej w ramach współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery w Bielsku z doradcą zawodowym panią Elżbietą Gajewską.

Nad całością targów edukacyjnych pracował sztab nauczycieli oraz pracowników obsługi z Gimnazjum w Bielsku. Nad bezpieczeństwem czuwała jednostka ratowniczo-gaśnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Bielsku oraz pielęgniarka szkolna pani Grażyna Wardzińska.

Wydarzenie już od dziesięciu lat stanowi impuls do dokonywania ważnych, życiowych wyborów dotyczących dalszego kierunku edukacji. Jego tegoroczna odsłona, dzięki bogatej ofercie edukacyjnej, także stała się ważną pozycją w kalendarzu imprez dla gimnazjalistów.

Mamy nadzieję, że wielu z nich wyszło z targów pewnych swoich wyborów i śmiało patrzących w przyszłość.

Były to największe, pod względem zainteresowania targi edukacyjne w Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku. Koordynatorami targów była pani Beata Żołnowska i pani Katarzyna Dzięcioł. Nauczycielami wspomagającymi Iwona Urbańska, Jarosław Miszewski, Mariusz Niedbała, Alicja Wojtunik oraz pracownicy obsługi gimnazjum.

Zdjęcia są autorstwa pana Marka Olszewskiego.