Dnia 26 kwietnia 2018 roku społeczność szkolna uczestniczyła w krótkiej inscenizacji poświęconej 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Prowadząca apel nakreśliła krótko historię tego ważnego wydarzenia, uczniowie wierszem i piosenką uczcili pamięć tamtych dni. Na koniec młodzież obejrzała prezentację multimedialną, w której przedstawiono fakty związane z tym wiekopomnym wydarzeniem. Całość przygotowali uczniowie klasy 2d pod opieką p. Marleny Godlewskiej, p. Alicji Wojtunik, za przygotowanie zespołu i muzyki odpowiedzialny był p. Jarosław Miszewski.