Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Czy to możliwe, żeby uczniowie  gimnazjum chcieli spędzić całą noc w szkole? 

Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak ......

Po raz pierwszy w naszej szkole z piątku na sobotę (25/26 maja)  miała miejsce „Zielona Noc”, w której uczestniczyła Klasa IIIC wraz z opiekunami. Nasze spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 i trwało do 9.00 rano następnego dnia. Dla wszystkich uczestników nocleg w szkole był ogromnym przeżyciem a zarazem dniem, a właściwie nocą spędzoną w zupełnie inny sposób niż do tego przywykliśmy.

 

Program ,,Zielonej Nocy” był wypełniony do ostatniej minuty. Zabawa rozpoczęła się złożeniem uroczystej przysięgi, podczas której uczniowie przyrzekali prezentować pogodę ducha, dobry humor, okrutną chęć zabawy, a zarazem nie marudzić, nie narzekać i nie płakać J. Następnie przygotowaliśmy miejsce na nocleg oraz miejsce na posiłki.

Korzystając z pięknej pogody, uczniowie zostali podzieleni na dwie drużyny i wzięli udział w grze terenowej „Podchody’ opracowanej wcześniej przez opiekunów. Drużyny świetnie poradziły sobie z orientacją w terenie, odszukując ukryte koperty z zadaniami i docierając do ukrytego skarbu. Uczniowie wykazali się bardzo dużą kreatywnością oraz zaangażowaniem, tańcząc, śpiewając, tworząc wiersze, rymowanki,  rozwiązując zagadki i wykonując zadania sprawnościowo-intelektualne, jak rozszyfrowanie wiadomości zakodowanych alfabetem Morse’a. Podchody okazały się świetną zabawą i dobrą motywacją do pokonania całej trasy. Jednak to był dopiero początek naszego wieczoru.

Następnie przenieśliśmy się na hale sportową, na której czekały na nas konkurencje sportowe „Olimpiada na wesoło”.  Słynny „turbokozak” rozłożył co niektórych na łopatki.

Kolejnym ważnym momentem tego wieczoru była wspólna kolacja, na którą dziewczęta przygotowały tosty oraz kanapki.

Po kolacji rozpoczęły się otrzęsiny na wzorowego ucznia klasy IIIC, podczas których każdy z uczestników stawił czoło różnym konkurencjom: test wiedzy o szkole, nakarmienie przeciwnika z zakrytymi oczami,   przygotowanie antycznego pokazu mody oraz taneczny układ choreograficzny.  Uczniowie pokazali swoje zdolności manualne, wykonując makijaż afrykański i azjatycki. Na zakończenie wszyscy w błyskawicznym tempie nauczyli się tańca zwanego „Belgijką” i wspólnie go zatańczyli. Północ okazała się najlepszym momentem na odrobinę dreszczyku emocji, dlatego wyruszyliśmy z hali  na nocny spacer przy latarkach po szkole – dobiegająca mroczna muzyka oraz przebrane i ukryte postacie nie z tego świata dostarczyły niezapomnianych wrażeń.

Lekko zmęczeni, ale w doskonałych nastrojach udaliśmy się do kącika sypialnianego, gdzie urządziliśmy Karaoke i Maraton Filmowy do samego rana. Uczniowie klasy IIIC okazali się wytrzymałymi zawodnikamii już o świcie rozpoczęły się śmiechy i opowiadanie żartów. Opiekunowie w zamian za to postanowili się im spsocić, chowając ich buty. Trochę czasu minęło, gdy każdy odszukał swoją parę. Wspólne śniadanie, klasowy zbijak na rozgrzewkę i sprzątanie, zakończyły naszą „Zieloną Noc” w szkole.

            Spędzenie  nocy poza domem, w warunkach częściowo  można rzec, „spartańskich”, na pewno uczyniły z uczestników tego wydarzenia osoby bardziej dorosłe i odpowiedzialne. Taka noc w szkole, to doskonała okazja do lepszego poznania wychowanków, a dla nich samych możliwość głębszej integracji, umacniania już i tak silnych więzi i powolnego pożegnania się z gimnazjum jako tegoroczni absolwenci.

Opiekunowie:

Beata Żołnowska – wychowawca klasy IIIC

Aniela Portalska

Paweł Gackowski