Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pragniemy poinformować, że w dniu 20.12.2013 roku zakończyliśmy projekt pod nazwą „Bezpieczna zima z WOPR”. Jego beneficjentami była młodzież gimnazjów i szkół średnich w Płocku oraz gminach powiatu płockiego.

Projekt poświęcony bezpiecznym zachowaniom na lodzie, jest jedynym tego typu realizowanym w Polsce, gdzie słuchaczami są osoby nie będące ratownikami. Inne programy kierowane są do zawodowych ratowników, natomiast Płocki WOPR, jako jedyny podmiot szkoli niezawodowców w zakresie samoratownictwa (autoratownictwa).

Zakres tematyczny szkolenia obejmował między innymi :

- opis form spędzania czasu wolnego na lodzie,

- sprzęt wykorzystywany w ratownictwie lodowym,

 

- podstawową wiedzę na temat lodu (budowa, struktura)

- warunki wejścia na lód,

- wyposażenie osobiste wchodzącego na lód,

- postępowanie i przygotowanie przed wejściem na lód,

- postępowanie świadka niebezpiecznego zdarzenia na lodzie,

- postępowanie poszkodowanego który uległ wypadkowi na lodzie.

Autorskim projektem Rejonowego Płockiego WOPR objętych zostało ponad 2000 uczniów gimnazjów i szkół średnich.

 

źródło informacji: http://www.woprplock.pl/?p=2177#more-2177