Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W ramach obchodów Święta Drzewa uczniowie klas II i III przygotowali prace plastyczne nt. "Drzewa są w naszych rękach". Prace miały pokazać ich stosunek do drzew i uświadomić im, jak ważne są drzewa dla ludzi.

 

Uczniowie klasy III b przygotowali plakat nt. "Co dają nam drzewa?".

Nasza szkoła od wielu lat uczestniczy w programie "Święto Drzewa" organizowanym przez Klub Gaja. W ramach tego programu uczniowie sadzili drzewa i krzewy wokół szkoły. Zobaczcie jak dziś wyglądają ,"najstarsze" okazy, które maja zaledwie 12 lat.

Przystąpiliśmy również do konkursu fotograficznego "Drzewo Roku 2015" organizowanego przez Klub Gaja. Z niecierpliwością czekamy na efekty pracy uczniów. Najciekawsze prace zostaną zamieszczone na stronie internetowej szkoły.
 
 
Uczniowie klas II przystąpili do konkursu pt. "Czy znasz polskie drzewa?", w którym mieli wykazać się wiedzą na temat drzew, a także znajomością korzystania z klucza do oznaczania gatunków. Najlepiej poradził sobie Dariusz Turbacz z klasy II a, otrzymał on nagrodę książkową oraz dyplom. Pozostali uczniowie otrzymali nagrody uczestnictwa.
 
Organizatorzy Święta Drzewa 2014
Sławomira Banachowicz

 

Alicja Wojtunik