Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Pragniemy poinformować, że w dniu 09.12.2014 roku w naszej szkole zostało przeprowadzone spotkanie z uczniami pod nazwą „Bezpieczna zima z WOPR i GAZ-SYSTEM S.A”.
Projekt poświęcony bezpiecznym zachowaniom na lodzie, jest jedynym tego typu realizowanym w Polsce, gdzie słuchaczami są osoby nie będące ratownikami. Inne programy kierowane są do zawodowych ratowników, natomiast Płocki WOPR, jako jedyny podmiot szkoli niezawodowców w zakresie samoratownictwa (autoratownictwa).

 

Zakres tematyczny szkolenia obejmował między innymi :

  • opis form spędzania czasu wolnego na lodzie,
  • sprzęt wykorzystywany w ratownictwie loowym,
  • podstawową wiedzę na temat lodu (budowa, struktura)
  • warunki wejścia na lód,
  • wyposażenie osobiste wchodzącego na lód,
  • postępowanie i przygotowanie przed wejściem na lód,
  • postępowanie świadka niebezpiecznego zdarzenia na lodzie,
  • postępowanie poszkodowanego który uległ wypadkowi na lodzie.