Za semestr  I roku szkolnego 2014- 2015.

Ilość osób: 4- 10. Uczniowie klas: III B, II A,  I B

Terminy spotkań: czwartek 7.10- 7.55 oraz w miarę potrzeb w innych terminach.

Zajęcia prowadzone w ramach zajęć opiekuńczo – wychowawczych

Cele zajęć

1. Poznawanie twórczości C. Norwida oraz przybliżanie jej społeczności szkolnej.

2. Kształcenie umiejętności pracy z tekstem literackim, dokumentowanie wydarzeń z życia szkoły.

3. Promowanie postawy zaangażowania w życie szkoły.

4. Opracowywanie plastyczne informacji związanych z konkursami.

5. Redagowanie pracy pisemnej- rozprawki na temat: Uzasadnij słuszność wyboru Cypriana Norwida na patrona szkoły. Praca zostanie opublikowana na szkolnej stronie www.

6. Kształcenie poczucia piękna w otoczeniu ucznia.

Osiągnięcia

1. Odbyła się uroczysta msza święta w dniu 28 IX 2014 r. z udziałem uczniów   gimnazjum i absolwentki- laureatki Nagrody Norwida 2014 r. Była recytacja wierszy patrona, komentarz informujący o życiu i twórczości Norwida.

2. Opracowano okolicznościowy folder informujący o  10. rocznicy nadania imienia  szkole.

Zaproszono władze gminy: Wójta,  Radę Gminy Bielsk. Uczniowie wręczali foldery szkolne emerytowanym nauczycielom i osobom związanym z gimnazjum w Bielsku.

3.      Odbył się w listopadzie 2014 r. szkolny konkurs Recytujemy wiersze Patrona.

4.      Odbył się  świąteczny konkurs popularyzujący czytanie wierszy Norwida Bombka Norwida  Współpraca z bibliotekarką i nauczycielką plastyki.

5.      Uczniowie wykonywali prace plastyczne inspirowane wierszami Norwida. We współpracy z nauczycielką plastyki zrealizowano w listopadzie 2014 r. szkolną miniwystawę , która ustawiona była w wejściu do szkoły 10 rysunków na 10- lecie nadania imienia szkole.

6.      Uczniowie opracowywali informacje o konkursach i wystawiali je na sztalugach do wiadomości wszystkich.

Cele zajęć zrealizowano.

Wioletta Żórawska