Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Dnia 5 lutego uczniowie klasy IIb Gimnazjum im. C. K. Norwida w Bielsku pod opieką nauczycieli  pana Jacka Radeckiego i pani Żanety Reszczyńskiej odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Wczesnym porankiem uczestnicy wycieczki wyruszyli wynajętym autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić swoją wiedzę o świecie nauki i techniki. Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje siedem wystaw stałych, a także Teatr Wysokich Napięć, Teatr

Robotyczny oraz Planetarium. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach, przyjrzeć się, jak powstaje tornado oraz doświadczyć tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.  

Uczniowie wzięli również udział w zajęciach „Władcy światła” przeprowadzonych w laboratorium fizycznym. Uczniowie dowiedzieli się jak można wykorzystać lasery do pomiaru grubości własnego włosa i do bezprzewodowej transmisji danych (np. muzyki). Na zakończenie zajęć każdy uczeń wykonał trójwymiarowe zdjęcie, czyli hologram.

 

Żaneta Reszczyńska