Dnia 16 lutego w na hali gimnastycznej Gimnazjum im. C.K. Norwida w Bielsku odbył się pokaz historyczny „Życie i kultura średniowiecza”. Podczas pokazu uczniowie mieli okazję zobaczyć żywą lekcję historii, obyczaje i kulturę średniowiecza. Byli świadkami zapierających dech w piersiach pojedynków.

Uczniowie obejrzeli pasowanie na rycerza i zakuwanie w dyby. Podczas pokazu odbyła się też prezentacja ekwipunku i uzbrojenia rycerzy. Zaprezentowano ponad dwadzieścia rodzajów broni, składającej się na rycerski rynsztunek. Każdy uczeń mógł wziąć miecz czy buzdygan do ręki, by przekonać się, jakiej siły i zręczności wymagało posługiwanie się nimi. Na zakończenie spotkania istniała możliwość osobistego zapoznania się ze strojem i rekwizytami.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego:

Żaneta Reszczyńska, Jacek Radecki