Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

13 marca 2015 r. o godzinie 17.00 w Gimnazjum im. C.K. Norwida odbył się Koncert Środowiskowy upamiętniający wydarzenia Powstania Warszawskiego „Godzina W”. Stroje powstańców, gra światła, dźwięki i wystrój sceny tworzyły niesamowitą atmosferę. Można było poczuć emocje, które towarzyszyły młodym obrońcom ojczyzny w 1944 roku. Już od samego wejścia do szkoły czuło się klimat tamtych dni. Dolny korytarz przypominał Muzeum Powstania Warszawskiego.

Młodzież z klasy IIa w ramach projektu edukacyjnego pod kierunkiem pani Alicji Wojtunik przygotowała tablice przedstawiające ważne symbole powstania, zbudowała samolot i czołg. Z tej okazji zaprojektowano również plakietkę okolicznościową. Uczniowie wykonali także materiały przedstawiające Kalendarium Powstania Warszawskiego. Goście mogli obejrzeć wystawę prac plastycznych pt. „Powstanie Warszawskie oczyma gimnazjalistów” oraz obraz namalowany przez absolwenta gimnazjum Sebastiana Jędrzejewskiego, ucznia klasy trzeciej I Prywatnego Liceum Plastycznego w Płocku, odnoszącego sukcesy w nauce i w konkursach plastycznych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Pomysłodawcą i koordynatorem koncertu był pan Jarosław Miszewski. Pomocą służyła mu grupa nauczycieli: p. Alicja Wojtunik, p. Marlena Godlewska, p. Mariusz Niedbała, p. Jacek Radecki, p. Marta Rakowska, p. Monika Cichaczewska oraz inni pracownicy szkoły.

Na scenie, która przypominała ogarniętą pożogą wojenną ulicę Warszawy, wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Bielsku (pod opieką p. Marka Siemieńca), Zespół Szkół nr 1 w Ciachcinie (pod opieką p. Grzegorza Lelińskiego) i uczniowie naszego Gimnazjum. Na zakończenie koncertu wszyscy uczniowie zaśpiewali w piękny i wymowny sposób wspólną piosenkę płynącą z ich serc, która w uszach ludzi pamiętających tamte wydarzenia brzmi do dnia dzisiejszego.

Koncert odbył się pod honorowym patronatem  Płockiego pana Mariusza Bieńka oraz Wójta Gminy Bielsk  pana Jerzego Rozkosz.

Zorganizowanie uroczystości nie było możliwe bez wsparcia ludzi, instytucji i firm z terenu Gminy Bielsk. Serdeczne podziękowania składamy: Posłowi na Sejm RP – Piotrowi Zgorzelskiemu, Przedstawicielom Samorządu Gminnego i Powiatowego, Stowarzyszeniu Rozwoju Ziemi Płockiej oraz firmom: Piekarni Mechanicznej Krystyna i Piotr Albrechczyńscy, N&N Nadratowski, Rewopasz S.C., Peklimar, Bank Spółdzielczy w Bielsku, Chrobot A.T. Sklep z AGD,  ART-ROL Więczkowscy, Fines – Operator Bankowy w Płocku,  p. Krzysztofowi Kujawskiemu oraz p. Bogdanowi Janikowskiemu.

Dziękujemy również wszystkim rodzicom, którzy wsparli nauczycieli w przygotowaniach do koncertu. Dziękujemy wszystkim za hojność dzięki, której możemy realizować przedsięwzięcia wpływające na kształtowanie i wychowanie naszej młodzieży. Jesteśmy świadomi , że bez znajomości historii narodu, młodzi ludzie nie zbudują dobrej przyszłości.

Mamy nadzieję, że uczestnicy koncertu na długo zapamiętają tę nietypową lekcję historii.

 

Marlena Godlewska

 

Alicja Wojtunik

fot. Mariusz Niedbała