Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

W poniedziałek 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej.

Tradycją naszej szkoły stało się, organizowanie wróżb andrzejkowych. Jak co roku pod koniec listopada uczniowie liczą na wspaniałą zabawę, podczas której przypomną sobie wróżby z dzieciństwa. Również w tym roku szkolnym  uczennice klasy IIIa: Patrycja Bilicka, Karolina Gapińska, Dagmara Racka, Karolina Nawrocka i i z klasy IIIb: Wiktoria Rakowska, Mikołaj Józefowicz, Martyna Gralicka przygotowały nastrojową dekorację w bibliotece szkolnej, zadbały o magiczny nastrój i przeobraziły się we wróżki. W blasku świec przepowiadały uczniom naszej szkoły przyszłość z kart i kości wróżyły również z magicznych serc, skórek od jabłka, magicznych kubków. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii. Najpopularniejszą wróżbą andrzejkową było oczywiście lanie wosku. Katalog wróżb był bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Wiele śmiechu i radości dostarczały dzieciom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. 

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Ż. Reszczyńska, J. Radecki